Dziś prima aprilis! Gosiarella nawet zastanawiała się czy nie wyciąć Wam jakiegoś głupiego numeru (może na fanpejdżu coś wymyśli?) albo chociaż strzelić jakiś edukacyjny tekst. Po głębszym zastanowieniu dała sobie spokój, bo zapowiedzi kwietniowe są zbyt interesujące. Gosiarella przeglądnęła masę zapowiadanych tytułów i odkryła (o zgrozo!), że czeka nas zalew niefantastycznych młodzieżówek (w zestawieniu ich nie znajdziecie!), sporo kontynuacji cyklów oraz kilka dobrze zapowiadających się tytułów. Odsiała ziarno od plew i oto co zostało:
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2.04
Drugi tom cyklu Szklany tron, opowiadającego o zabójczyni Celaenie Sardothien
Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi. Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru. Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć?
Beth Revis - Cienie Ziemi
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 28.04
Ostatni tom bestsellerowej trylogii Beth Revis. Kontynuacja W otchłani oraz Miliona słońc.
Uczestnicy misji docierają do nowej Ziemi, lecz towarzyszy im poczucie przeraźliwej grozy. Są osaczeni przez krwiożercze bestie i paraliżującą roślinność, zagrażają im nieznane technologie. Pojawiają się kolejne morderstwa. Czyżby planeta próbowała zabić swoich kolonizatorów?
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2.04
Mam na imię Ruby.
Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia. Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły. Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać.
Kontynuacja bestsellerowej powieści Cecilii Randall – Hyperversum.
W dwa lata po pierwszej podróży oraz po wielu nieudanych próbach, Hyperversum znów zabiera trójkę bohaterów do XIII-wiecznej Francji. Usiłując powrócić do ukochanej Isabeau i zobaczyć swoje pierworodne dziecko, Ian trafia w sam środek buntu angielskich baronów przeciwko Janowi bez Ziemi. Daniel stara się wrócić do swoich czasów, ale wbrew woli zostaje uwięziony w 1215 roku, w szponach zaprzysięgłego wroga Iana, Geoffreya Martewalla, barona Dunchester.
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 30.04
A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć... ? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje... Cudowna, wywołująca gęsią skórkę historia miłości.
Autor opisuje niezwykłe losy książek i pisarzy zakazanych ze względów społecznych, politycznych, obyczajowych i religijnych; prześladowanych zarówno przez władców, dyktatorów jak i w krajach demokratycznych (nawet dzisiaj w Niemczech na indeks trafia około 300 książek rocznie, a w Ameryce odbywają się rytualne spalenia Harry'ego Pottera), przez Inkwizycję i różne kościoły (w XII wieku wprowadzono dla świeckich zakaz nie tylko czytania Biblii, ale nawet rozmów na jej temat z uzasadnieniem, że nie wolno rzucać pereł przed wieprze). Przedstawia również historie książek palonych, niszczonych i gorliwie wycofywanych z obiegu przez samych pisarzy.
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 02.04
Kupa faktów to kolejna po Kupie wiedzy książka do czytania w toalecie! Pozwól sobie na odbycie edukacyjnej podróży. Niczym król nie wstając z „tronu” czytaj w świątyni dumania. Okupuj terytoria wiedzy. Bądź jak papier toaletowy: chłoń i rozwijaj się. Ta książka zastąpi stosy czasopism i książek w Twojej ubikacji. Podobno wystarczy aż na kilkadziesiąt długich posiedzeń!
11 Komentarze
,,Krótka historia książek zakazanych" może być dobra! Aż mnie zaciekawiłaś. ;D Chociaż wolałabym chyba, aby autor skupił się na samej Europie. Ostatnio coraz częściej jakiś film jest zakazywany z różnych względów lub książki zostają wycofywane z obiegu (nawet w takiej Polsce zrezygnowano ze sprzedaży tomów o Katarzynie Wiadomo Jakiej). To jest ciekawe, co w danym kraju stanowi temat tabu i dlaczego sam papież decyduje się ostrzec ludzi przed jakimiś treściami...
OdpowiedzUsuńPoważnie? Nawet się nie zorientowałam, żezrezygnowano z dochodów z Katarzyny.
UsuńNie chciałabym, żeby ograniczał się do Europy. Zwłaszcza, że chętnie przeczytałabym o rytualnych spaleniach Harry'ego Pottera. Niemniej nie obraziłabym się gdyby autor kiedyś napisał drugą część dokładnie o tym, o czym piszesz ;)
Hyperversum ma kiepską okładkę, ale fabuła pierwszej części tak bardzo mi się podobała, że i drugą część pochłonę :).
OdpowiedzUsuńGosiarella i brak żartu? No nie wierzę :D
Mnie również się podobała;)
UsuńMoże cały żart polega na tym, że go nie ma? Chociaż trochę to by było zamotane ;P
Jeszcze masz 5 godzin, zaskocz nas czymś :D.
Usuńee ja bym tam wolała Gosiarellowy żart:)
OdpowiedzUsuńWiem. Rok temu specjalnie na twoją prośbę było wbijanie gwoździ. W tym roku niczego sobie nie zażyczyłaś :P
UsuńOjojoj ile superowych tytułów. Oj biedny mój portwelik, biedny :(
OdpowiedzUsuńTak wiec: Korona w mroku, cienie ziemi, Mroczne Umysły, Między teraz, a wiecznoscia, oraz krotka historia książek zakazanych to pozycje które muszę w przyszłości poznać ;)
Dodaje się do obserwatorów i zapraszam do siebie na konkurs :3
Hyperversum bardzo chętnie przeczytam. Pierwszy tom może i był przewidywalny i schematyczny, ale mimo wszystko go pokochałam. Nie odmówię sobie zakupu drugiej części. Na Cienie Ziemi pewnie też się skuszę, bo pierwszy tom przypadł mi do gustu. A okładka bajeczna, poprawili się po tej tragedii z tomem drugim.
OdpowiedzUsuńZapowiedzi całkiem interesujące. Ciekawi mnie oczeywiśćie drugi tom Hyperversum, choć okładka jest beznadziejna. Również interesująca jest "Krótka historia książek zakazanych".
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Kupa faktów mogłaby być interesująca, chociaż najbardziej mnie kusi "Korona w mroku" i "mroczne umysły".
OdpowiedzUsuń