Halloween i Wszystkich Świętych już za nami, a to oznacza, że Mikołaje już zaczynają nam wyskakiwać z każdej strony, a księgarnie i kina oferować całą masę świątecznych tytułów. Wybaczcie, ale jeszcze nie jestem w świątecznym nastroju (i pewnie do drugiej połowy grudnia nie będę), więc zasadniczo olałam większość nowości w tym klimacie. Oto książkowe i filmowe nowości, które przetrwały świąteczną czystkę.
To wygląda tak dobrze, że chyba od razu wezmę się za obie.
Elyse Douglas - Świąteczny list
Niemacie pojęcia, jak wiele świątecznych tytułów pojawi się w listopadzie. Poważnie, będzie ich zatrzęsienie. Dla świętego spokoju postanowiłam wybrać choć jedną i przyznaję, że brzmi całkiem ciekawie.
Grinch - 30 listopada
Operacja Overlord - 30 listopada
Eter - 30 listopada
Ps. Wpadło Wam coś w oko?
Bernard Hislaire - Sambre. Plansze Europy
Wydawnictwo: Egmont
Data: 14 listopada
To wygląda tak dobrze, że chyba od razu wezmę się za obie.
Kim są kobiety o oczach czerwonych jak krew? Kim są Sambre'owie, którzy z pokolenia na pokolenie piszą tajemnicze dzieło "Wojna oczu"?
"Sambre" to opowieść przedstawiająca z pozoru zwykłą francuską rodzinę ziemiańską. W czasie rewolucji 1848 roku okazuje się jednak, że korzenie rodu Sambre'ów sięgają starożytności – czasów, kiedy toczyła się krwawa wojna religijna. Wyznacznikiem stron w tym pradawnym konflikcie był kolor oczu. Ta wojna toczy się do dziś...
Autorem cyklu "Sambre" jest znakomity francuski rysownik i scenarzysta Bernar Yslaire (właśc. Bernard Hislaire), twórca m. in. Nieba nad Brukselą, laureat wielu nagród komiksowych. Yslaire wprowadza nas w epokę Wiosny Ludów, a jednocześnie sięga po mroczne legendy z początków historii ludzkości. Pełna mistycyzmu oraz prastarych tajemnic opowieść o miłości, zdradzie i zemście została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i odniosła wielki sukces na rynku frankofońskim. Pozostałe historie o pradawnym rodzie przedstawia wielotomowa saga Wojna Sambre'ów.
Bernard Hislaire, Balac - Wojna Sambre'ów - Maksym i Konstancja. Plansze Europy
Wydawnictwo: Egmont
Data: 14 listopada
Wojna Sambre'ów to mroczna, pełna mistycyzmu oraz prastarych tajemnic opowieść o miłości, zdradzie i zemście. Rozgrywa się pod koniec XVIII wieku, kiedy monarchia francuska chwieje się w posadach. Ród de Sambre, mimo niedawnych skandali, nadal cieszy się bliskimi stosunkami z dworem królewskim. Kiedy jednak umiera Szarlotta, jej przybrany syn Maksym-Augustyn rozpoczyna pełną łez i bólu walkę ze swoim ojczymem. Walkę, która ma niestety krwawy finał. W albumie poznajemy zawiłe i ponure losy młodego hrabiego, któremu przyjdzie żyć w czasach Wielkiej Rewolucji.
Elyse Douglas - Świąteczny list
Wydawnictwo: Kobiece
Data: 16 listopada
Niemacie pojęcia, jak wiele świątecznych tytułów pojawi się w listopadzie. Poważnie, będzie ich zatrzęsienie. Dla świętego spokoju postanowiłam wybrać choć jedną i przyznaję, że brzmi całkiem ciekawie.
Magiczna świąteczna opowieść o miłości, której nie może pokonać czas. Pewnego dnia 30-letnia Eve Sharland natrafia w sklepie z antykami na mosiężną latarnię, w której znajduje list z 24 grudnia 1885 r. Zaskoczona odkrywa, że zaadresowano go do osoby o imieniu Evelyn Sharland, mieszkającej w Nowym Jorku. Kiedy wieczorem Eve odczytuje treść listu, poznaje poruszającą historię tragicznego romansu sprzed stu lat. Postanawia spełnić prośbę zapisaną w liście i zapala latarnię. Nagle, ku swojemu zdumieniu, przenosi się do oprószonego śniegiem Nowego Jorku z 1885 roku. Splot niezwykłych wydarzeń sprawia, że Eve zostaje uwikłana w historię, w którą zamieszana jest jedna z najpotężniejszych nowojorskich rodzin tamtych czasów. Poznaje też przystojnego detektywa, który będzie podążał jej śladem.
Joshua Williamson - Palcojad. Tom 1
Wydawnictwo: Egmont
Data: 21 listopada
"Czy wiecie, że w Buckaroo w stanie Oregon urodziło się więcej seryjnych morderców niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie?". Od 1969 r. urodziło się tam szesnastu seryjnych morderców, nazwanych przez media Rzeźnikami z Buckaroo. Najsłynniejszym z nich był Edward Warren "Palcojad", któremu udowodniono zabójstwo 64 osób. Ogarnięty obsesją agent NSA chce odkryć, dlaczego akurat to małe miasto wydało na świat tylu okrutnych i nikczemnych ludzi. Po długim i pełnym kontrowersji procesie Edward Warren zostaje... uniewinniony i wraca do rodzinnego domu, a tropiący tajemnice "Rzeźników" agent... znika. Lokalna policjantka wszczyna poszukiwania, do których włącza się inny agent NSA, zawieszony w prawach w związku z nadużyciem siły. W mrocznej, dusznej atmosferze, przypominającej Miasteczko Twin Peaks, odkrywają kolejne intrygi i tajemnice.
John Batchelor - Stan Lee. Człowiek-Marvel
Wydawnictwo: SQN
Data: 14 listopada
Bob Batchelor opisuje jedną z najciekawszych postaci świata komiksu, ojca najbardziej popularnych rysunkowych bohaterów – Stana Lee, którego życie było równie niezwykłe, jak historie przez niego wymyślone. Stan Lee, dzięki ogromnym staraniom i niezwykłemu talentowi, już jako nastolatek został redaktorem Marvel Comics. To tam powstała Fantastyczna Czwórka, Spider-Man, Hulk, Iron Man, X-Men czy Avengersi – najsłynniejsze postaci komiksowego świata, którymi fascynują się kolejne pokolenia czytelników. Na podstawie ich przygód wciąż powstają adaptacje filmowe, a ich wizerunki przejawiają się w popkulturze na całym świecie.
"Stan Lee: The Man behind Marvel" to nie tylko historia życia kultowego wizjonera, ale także analiza jego najważniejszych dzieł oraz wartości komiksów i istnienia superbohaterów dla kultury XX i XXI wieku.
Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów
Wydawnictwo: Egmont
Data: 28 listopada
"Ultimate Marvel" to najpełniejsze kompendium wiedzy o legendarnym świecie komiksów Marvela. Historie ulubionych superbohaterów, potężnych arcyłotrów, genialnych naukowców i nieobliczalnych szaleńców, najodleglejsze zakątki multiwersum, nowinki technologiczne, ciekawostki o pojazdach i uzbrojeniu, kosmiczne mocy i magiczne – każdy komiksomaniak znajdzie tu coś dla siebie.
Denis Bukin - Szkoła szpiegów
Wydawnictwo: Insignis
Data: 14 listopada
Rosyjski wydawniczy bestseller "Szkoła szpiegów" nareszcie trafia do rąk polskiego czytelnika! Poznaj sekret niezawodnej pamięci i przekonaj się, czy jesteś dobrym materiałem na profesjonalnego szpiega.
Książka pełna jest zagadek, łamigłówek, testów i przydatnych trików, a wszystko okraszone zostało trzymającą w napięciu szpiegowską historią z czasów ziemnej wojny.
Większość ludzi, słysząc słowo "szpieg", wyobraża sobie rozmaite gadżety – laserowe długopisy albo wybuchające zapalniczki. Tymczasem najważniejsze narzędzie tajnego agenta to to jego własny mózg. Sprawny umysł jest niezbędna w pracy wywiadowczej, której specyfika wymaga przestrzegania zasad ścisłej konspiracji. Agent często nie może niczego zapisać – musi polegać wyłącznie na swoim mózgu i jego zdolności do rejestrowania oraz odtwarzania z absolutną dokładnością ogromnych ilości informacji. Dowiesz się, jak poprawić swoją pamięć i bystrość umysłu, wykonując rozmaite ćwiczenia, które od lat wykorzystywane są w procesie szkolenia najlepszych szpiegów na świecie. Przyswoisz sobie umiejętności, które sprawdziły się w najtrudniejszych możliwych warunkach. Nauczysz się też w pełni wykorzystywać potencjał swojego umysłu.
Caspar Henderson - Księga zwierząt niemalże niemożliwych
Wydawnictwo: Marginesy
Data: 14 listopada
Aksolotl, niesporczak, ksenofiofor, motyl morski, rekin chochlik – na naszej planecie żyje wiele zwierząt, które daleko wykraczają poza ludzką wyobraźnię: prawdziwych stworzeń, które są często bardziej zadziwiające, niż wszystko, o czym fantazjowali autorzy średniowiecznych bestiariuszy. Dzisiaj nie boimy się już potworów morskich ani szyszymor. Ale poczynając od niesławnego pszczoło-jamnika aż po kałamarnicę olbrzymią – zwierzęta nadal urzekają tym, co mogą zrobić i tym, czego nie mogą, a także tym, co o nich wiemy, no i tym, czego nie. Na przykład krab yeti – żyjący ponad 2 kilometry pod powierzchnią oceanu w temperaturach sięgających 300 stopni Celsjusza – używa swoich futrzastych ramion do hodowli bakterii, którymi się żywi. Niesporczak z kolei należy do grona zwierząt "niezniszczalnych" i potrafi przeżyć w przestrzeni kosmicznej.
Caspar Henderson – penetrując i głębie oceanów, i najbardziej jałowe zakątki ziemi – w sposób dowcipny, pasjonujący i elokwentny prezentuje nam współczesną menażerię: opisuje piękno i dziwaczność wielu stworzeń, z których część jest tak zadziwiająca, że chciałoby się dla nich założyć osobne Archiwum X. Dzięki nim po raz kolejny można się przekonać, jak wspaniały jest świat, w którym żyjemy.
Wydawnictwo: Rebis
Data: 27 listopada
Autor międzynarodowego bestsellera "Atlas lądów niebyłych" (Rebis 2017) powraca z pasjonującą historią odkryć geograficznych zilustrowaną najrzadszymi, najpiękniejszymi mapami w dziejach kartografii. Fascynujące kompendium, pełne zaskakujących faktów, obficie czerpie z najnowszych badań.
Marcin Jacoby - Korea Południowa. Republika żywiołów
Wydawnictwo: Muza
Data: 21 listopada
Książka Marcina Jacoby, sinologa, autora bestsellerowych "Chin bez makijażu", przybliża współczesny obraz Korei Południowej w szerszej perspektywie: historycznej, kulturalnej i lifestylowej. Autor, z pewnością eksperta i pasją wielbiciela, wprowadza nas w świat koreańskich relacji społecznych i rodzinnych oraz tradycji duchowości i religii. Przedstawia tajniki historii i historii politycznej Republiki Korei w XX oraz na początku XXI wieku, bazując na dopiero niedawno udostępnionych wynikach badań historyków tematu i obalając wiele mitów. Zadaje pytania dotyczące między innymi fenomenu niezwykłego rozwoju Korei, która jeszcze stosunkowo niedawno była postrzegana jako kraj Trzeciego Świata, a obecnie jest centrum nowych technologii. W książce nie zabrakło też tak aktualnego tematu jak koreański konsumpcjonizm wraz z kulturą seriali, K-popu i modą na koreańskie kosmetyki.
Korea Południowa, oficjalnie Republika Korei to prawie dokładnie połowa górzystego, wąskiego półwyspu otoczonego morzem, zamieszkanego przez ponad pięćdziesiąt milionów ludzi, którzy nie boją się niczego, a już najmniej ciężkiej pracy. Gdy wszyscy idą w prawo, oni idą w lewo, gdy ktoś mówi, że coś jest niemożliwe, oni przekornie dowodzą, że wszystko da się zrobić. Są w stanie, tak jak w swoich tradycyjnych daniach, połączyć i wymieszać wszystko ze wszystkim: stare z nowym, twarde z miękkim, wyszukane z pospolitym. Wybuchowi, wylewni i serdeczni. Przywiązani do etykiety, oficjalni i eleganccy. Niewolni od kompleksów wyrosłych z trudnej historii, mimo to uparcie pokazujący światu, że ich kraj jest inny. Inny od wszystkich. Że kroczy swoją własną drogą. Całą naprzód, a najlepiej jeszcze pod prąd. Szybko, bo nie ma czasu. Byle do przodu!
Dziadek do orzechów i cztery królestwa - 2 listopada
Oblicze mroku - 2 listopada
Planeta Singli 2 - 9 listopada
Zbrodnie Grindelwalda - 16 listopada
Wdowy - 16 listopada
Wdowy - 16 listopada
Robin Hood: Początek - 29 listopada
Grinch - 30 listopada
Operacja Overlord - 30 listopada
Eter - 30 listopada
Sprawdźcie również listopadowe zagraniczne premiery książek!
0 Komentarze